Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Національне інформаційне бюро виступило з заявою щодо появи у соцмережах списків на обмін військовополонених та цивільних осіб

8 Травня 2022, 16:16

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У зв’язку з появою у соціальних мережах списків громадян України, які підлягають обміну (звільненню) державою-агресором, Національне інформаційне бюро повідомляє наступне.

Інформація та дані щодо всіх без виключення військовослужбовців та цивільних осіб, які утримуються у полоні чи перебувають у заручниках держави-агресора, а також щодо тих, з якими втрачено зв’язок, та тих, хто зник безвісти, вносяться до реєстру Національного інформаційного бюро. Вся наявна у реєстрах інформація використовується для координації пошуку та звільнення полонених, а також в процесі ведення перемовин щодо обмінів та звільнення.

Жодних пріоритетів щодо осіб, які підлягають обміну та звільненню, не існує.

Зазначаємо, що ні Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, ні Служба Безпеки України, ні Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Національне інформаційне бюро, ні будь-які інші державні органи та установи списків громадян України, які підлягають обміну (звільненню), не оприлюднюють.

Окремо зазначаємо, що оприлюднені у мережі Facebook списки ні за формою, ні за мовою викладення не можуть створюватись, розсилатись чи оприлюднюватись українськими державними органами.

Просимо жодним чином не реагувати на подібні повідомлення, оскільки вони є частиною інформаційної війни держави-агресора.

Зберігайте душевну рівновагу і не довіряйте інформації, що надходить від неофіційних джерел.

При отриманні повідомлень з невідомих джерел засобами комунікацій повідомляйте про такі випадки Національну поліцію України та її кіберпідрозділи.

Для отримання чи уточнення інформації щодо: зниклих безвісти, військовополонених, депортованих дітей, пошуку загиблих — звертайтесь на цілодобову «Гарячу лінію з кризових питань» Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України: 1648.