Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Польщі біженці з України можуть отримати грошову допомогу від ООН

8 Травня 2022, 14:31

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає грошову допомогу людям, які втекли з України та прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати.

Для того, що оформити допомогу від ООН необхідно заповнити форму-заявку на грошову допомогу від ООН можна на цьому сайті.

Якщо ви залишили Україну через війну, що розв’язала Росія, і хочете отримати грошову допомогу, залиште свій польський номер телефону та вкажіть кількість людей у вашій родині, які перебувають в Польщі.

Сума виплат: 700 злотих на дорослого плюс 600 злотих на кожного наступного члена сім‘ї (частіше всього мається на увазі дитина).

Коли буде доступна дата для зустрічі, вам надішлють текстове повідомлення на ваш мобільний телефон із запрошенням прийти до одного з центрів, які розташовані в Кракові та Варшаві.

Зверніть увагу, що ви отримаєте текстове повідомлення лише тоді, коли буде вільна дата для зустрічі. Через велику кількість запитів надсилання текстового повідомлення може зайняти кілька тижнів після вашого запиту.

Під час зустрічі заявників попросять надати відбитки пальців: це пов’язано з безпекою перерахування коштів. Після відвідування центру і реєстрації учасники програми отримають sms-повідомлення BLIK та інформацію про розмір допомоги. Потім протягом 7 днів необхідно зняти гроші в банкоматі, обравши опцію BLIK зняття.

Для зняття коштів знадобиться пароль, який отримають заявники під час реєстрації. Дуже важливо одразу забрати всю суму, тому що код BLIK є одноразовим. Гроші можна зняти в більшості банкоматів Польщі: Santander Bank, PKO BP, Millenium, BNP Paribas, mBank, ING, SGB, Euronet, Planet Cash.