Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Напередодні зими нещодавно звільнені території потребують допомоги міжнародних організацій

27 Жовтня 2022, 15:12

Генератори, обігрівачі, будматеріали – лише невеликий перелік найнеобхіднішого у щойно звільнених від окупантів містах та селах. Зараз у вцілілих будівлях шкіл, дитячих садочків, лікарень обладнуються пункти обігріву та місця компактного проживання для людей, що втратили домівки. До прикладу, у Святогірську на Донеччині обладнують два таких пункти: в приміщенні госпіталю та школи. В Лимані – три. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Як у короткі строки доставити на звільнені території все необхідне? Це питання вирішувалось на нараді під головуванням Віцепрем’єрки України Ірини Верещук та представників міжнародних організацій: Товариства Червоного Хреста України, ЮНІСЕФ, МОМ, ООН, Всесвітньої продовольчої програми, OCHA, Карітас України.

Під час обговорення очільники обласних військових адміністрацій Харківщини, Луганщини, Херсонщини та Донеччини озвучили нагальні потреби. Зокрема, йшлося про декілька тисяч буржуйок та генераторів різної потужності. Про десятки тисяч обігрівачів, сотні тисяч електроковдр та про сутєві об’єми будматеріалів, аби встигнути законсервувати зруйновані будівлі. Також для поновлення дахів потрібен шифер.

Міжнародні організації вже найближчим часом сформулюють свої реальні пропозиції.

«Мінреінтеграції виступає зв’язуючою ланкою між міжнародними організаціями та регіонами, що потребують реагування. Ми зсередини знаємо ситуацію і б’ємо на сполох. Зараз люди, які залишились жити на звільнених територіях, потребують нашого гуманітарного реагування. Дякую керівникам ОВА за швидкість у підготовці запитів і організацію процесів на місцях. Також дякую нашим міжнародним партнерам за небайдужість!» – наголосила Віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Нагадаємо, мешканці звільненої Херсонщини вже найближчим часом безоплатно отримають дрова та печі-«буржуйки».