Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Збитків на понад 127 мільярдів доларів зазнала інфраструктура України через війну

23 Жовтня 2022, 21:26

Загальна сума задокументованих збитків інфраструктурі України станом на вересень 2022 року склала понад 127 мільярдів доларів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Kyiv School of Economics.

Впродовж цьогорічного літа наша держава додатково зазнала 31,5 мільярда доларів збитків.

Фото: Kyiv School of Economics

Найбільша частка збитків належить житловому фонду – 39,7% (50,5 мільярда доларів). Ця сума зросла на 11,2 мільярда з початку червня. Загалом пошкоджено та зруйновано 135,8 тисячі приватних і багатоквартирних будинків.

На другому місці за обсягом збитків сфера інфраструктури – 27,7% (35,3 мільярда доларів).

Втрати активів бізнесу становлять щонайменше 9,9 мільярда доларів і продовжують зростати. Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств.

Збитки, завдані освітній інфраструктурі України, експерти оцінюють у 6,95 мільярда доларів. Проти початку червня ці збитки складали 2,2 мільярда. Вказана сума зросла як через збільшення кількості пошкоджених і зруйнованих обʼєктів, так і завдяки розширенню переліку обʼєктів освітньої інфраструктури, збитки яких оцінюються в межах проєкту.

Загалом внаслідок бойових дій вже зруйновано щонайменше 810 та пошкоджено 1639 об’єктів освітньої інфраструктури. Найбільшу кількість зруйнованих закладів освіти зафіксовано у Донецькій, Харківській, Луганській і Київській областях.

Нагадаємо, Євросоюз виділить 100 мільйонів євро на відновлення зруйнованих шкіл в Україні.

Фото: Reuters