Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Які зміни в організації допомоги ВПО діють в Україні з жовтня

19 Жовтня 2022, 10:05

З 1 жовтня запрацювала Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС), яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам отримувати допомогу за місцем перебування, а не тільки за першим місцем реєстрації, як було раніше. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Урядовий портал.

Внутрішні переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту можуть:

  1. 1) швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання;
  2. 2) виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО;
  3. 3) з’ясувати й усунути причину затримки допомоги на проживання.

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук зазначила: «Органи соцзахисту надаватимуть послуги незалежно від того, яка адреса вказана у людини в документах. Наприклад, коли людина переїхала з міста Харків, отримала довідку ВПО у Львові, а потім перемістилася у Тернопіль, то всі питання вона зможе вирішити у фактичному місці перебування. В умовах повномасштабної війни ми маємо максимально убезпечити наших людей і спростити для них надання послуг».

Після реєстрації статусу ВПО та місця проживання переселенці щомісяця отримують виплати у розмірі 2-3 тисяч гривень залежно від віку людини:

  • 2 тисячі гривень на кожну особу старше 18 років;
  • 3 тисячі гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю.

Виплати отримують внутрішньо переміщені особи з деокупованих районів, районів проведення бойових дій, операції по деокупації та з територіальних громад, які знаходяться на лінії зіткнення та/або постраждали від обстрілів росіян.

Раніше РеІнформ повідомляв, що для українських біженців у ЄС створили платформу для пошуку роботи.

Фото: Урядовий портал