Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Турецькі компанії готові долучитися до відбудови інфраструктури України

15 Жовтня 2022, 17:44

Турецькі компанії готові долучитися до проєктів з відновлення інфраструктури та логістики України за трьома основними напрямами: відновлення мостів і доріг, модернізація та розширення пунктів пропуску, довгострокові програми. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати візиту в Анкару заступника міністра інфраструктури Мустафи Найєма, пише Укрінформ.

«Ми говоримо про відновлення транспортного сполучення з деокупованими регіонами, відновлення мостів і доріг, які були пошкоджені внаслідок бойових дій. Вони потрібні і для цивільних, і для військових. Також важливими зараз для нас є модернізація та розширення пунктів пропуску на західних кордонах для збільшення їх пропускної здатності. Стабільна та швидка робота з вантажами на пунктах пропуску має суттєвий вплив на економіку України», – зазначив посадовець.

Підрядників для проєктів обиратимуть на основі тендерів за участі іноземних компаній. Метою візиту українських урядовців було зацікавити турецькі компанії брати в цих тендерах участь, оскільки вони мають досвід відновлення інфраструктури після війни в Афганістані, Іраку.

Наразі в Україні зруйновано понад 25 тисяч кілометрів доріг і 325 штучних споруд на них (мости, естакади). Крім цього, мають пошкодження 12 аеродромів. Понад 6 тисяч кілометрів головних колій залізничної мережі та пів сотні залізничних мостів – зруйновано. Також не функціонують 20 вокзалів.

За словами заступника міністра, попри війну відбудова обʼєктів інфраструктури повинна продовжуватись. Зараз вона необхідна для військової логістики, вивезення поранених і доставки необхідних для життя вантажів цивільному населенню.

Нагадаємо, Японія надаватиме підтримку Україні у період відбудови після війни.

Фото: Укрінформ