Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Безкоштовно й анонімно: в Україні створили гарячу лінію психологічної підтримки для чоловіків

14 Жовтня 2022, 17:29

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки Уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення» запустив роботу анонімної лінії психологічної підтримки для чоловіків.

Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Бабель.

Хтось мучиться почуттям провини, дехто з подивом відзначає спалахи люті з найменших приводів, хтось здійснює дивні вчинки, інший запевняє, що нічого не відчуває, і веде звичайний спосіб життя, а хтось взагалі знаходиться у глибокій депресії. У всіх цих випадках необхідна допомога фахівця.

«Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають розв’язувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій і спричинених ними наслідків», – зазначила програмна менеджерка UNFPA Олеся Компанієць.

Телефонувати на гарячу лінію чоловіки можуть, якщо мають переживання через війну, проблеми на роботі чи у стосунках, складнощі в регуляції гніву тощо. Гаряча лінія підтримки є анонімною – персональні дані зберігатися не будуть.

Звертатися за психологічною допомогою можна цілодобово та безкоштовно за телефонами:

  • для абонентів Vodafone і Lifecell: 2345;
  • для абонентів оператора «Київстар»: (067) 752-23-45.

РеІнформ нагадує, де у Києві можна пройти курси домедичної допомоги.

Інфографіка: UNFPA Україна