Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Звітуємо про роботу координаційного штабу з деокупованих територій: що зроблено – Мінреінтеграції

13 Жовтня 2022, 11:18

Минув місяць від початку роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій, який очолює Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. Він був створений Урядом за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. До складу увійшли представники міністерств, силових відомств, ДМС, Держспецзв’язку, Держказначейства, ОВА. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Міністерство реінтеграції.

Головна задача Коордштабу: координувати на всіх рівнях роботу гілок влади, щоб спільними зусиллями якомога швидше відновити життєдіяльність на територіях, звільнених від окупантів. А також – підтримати населення, яке було змушене жити в окупації. Допомогти евакуюватись усім, хто готовий виїхати на період, поки триває відновлення.

За цей час площа звільнених українських територій значно зросла. Наразі ЗСУ звільнили 502 населених пункти в Харківській області, 75 – у Херсонській, 43 – на Донеччині й 7 на Луганщині. Всі вони – у фокусі гуманітарного реагування Коордштабу. Всього відбулося чотири засідання, з яких два були проведені на щойно деокупованих Херсонщині та Харківщині.

За час роботи Коордштабу вдалося налагодити та скоординувати процеси: розмінування, відновлення енерго-, газо-, водопостачання; отримання гуманітарної допомоги, ліків, продуктів харчування та засобів гігієни. Організовано доставку питної води та хліба.

Розпочали роботу банківські установи. Зокрема, ПриватБанк відновлює роботу 26 відділень у звільнених містах, а до кінця жовтня планує відкрити двері відділень у більшості звільнених міст.

Відновила діяльність на деокупованих територіях Укрпошта: організувала як доставку пенсій, так і надання одноразової фінансової допомоги людям. За спільної ініціативи Мінреінтеграції та Укрпошти кожен, хто пережив окупацію, отримує від Товариства Червоного Хреста України одноразову допомогу в сумі 1200 грн. На сьогодні мешканці Харківщини отримали вже понад 14 млн грн. Мешканці звільненої Херсонщини – понад 1,4 млн грн, Донеччини – понад 1 млн грн.

Триває евакуація населення зі щойно деокупованих територій, де жити цієї зими буде вкрай складно. Системи життєзабезпечення ще не запрацювали на повну силу. В деяких містах та селах все ще відсутні світло, вода, тепло. Також залишається частина території, яка потребує розмінування.

Відтак, починати спокійне життя у звільнених від окупанта містах та селах можна буде не раніше весни наступного року. За сприяння Координаційного штабу лише з деокупованих місць Харківщини вже евакуйовано понад 20 тис. мирних громадян: переважно жінок з дітьми, маломобільних, літніх людей.

«Влада робить усе, щоб допомогти кожній громаді та кожній людині, що звільнилися від окупації. І люди, своєю чергою, прагнуть якнайшвидше реінтегруватись. Вони готові відновлювати свої села та міста власними силами. Зараз на усіх звільнених територіях наші громадяни говорять одне: «Тут була, є і буде Україна!». І це – найдорожчі слова!», – наголосила Віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Нагадаємо, Мінреінтеграції та «Лікарі без кордонів» об’єднують зусилля для допомоги мешканцям ДОТ і переселенцям

Інфорграфіка: Мінреінтеграції