Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Румунії українка відкрила для дітей переселенців садок та освітній хаб

10 Жовтня 2022, 19:34

До Румунії Олена Ісрафілова разом із трьома дітьми евакуювалася ще в березні. Там, у невеликому місті Сігішоара, вона вирішила відкрити освітній хаб і садочок для українських дітей. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Суспільне.

Через те, що діти мають за рік до вступу у місцеву школу вчити румунську мову, школярі втрачали б рік освіти, батьків це не влаштовувало. Тому в Олени й виникла ідея зробити своє, українське.

Тепер діти мають можливість вчитися дистанційно в українських школах. Вчителі хабу при цьому допомагають школярам з виконанням домашніх завдань. Також педагоги комунікують із вчителями з України.

Наразі у закладі вчиться майже 40 учнів і працює 6 вчителів-волонтерів. Загалом у місто переїхало приблизно пів сотні сімей із дітьми.

Школярі приходять у хаб о 08:30 і вчаться до полудня. Нині вирішується питання щодо пошуку спонсорів. Якщо їх вдасться знайти й вони забезпечать навчальний заклад обідами, то діти зможуть навчатися до 18:00. Таким чином у батьків буде можливість працювати.

Крім того, для дітей дошкільного віку облаштували дитячий садок у садибі за містом. Зараз там навчається 15 дітей, матеріал подається українською мовою. Для маленьких втікачів від війни готують страви української кухні.

Нагадаємо, у МОН назвали кількість закладів загальної середньої освіти, які наразі працюють дистанційно.

Фото: Олена Ісрафілова