Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відродження звільнених територій Харківщини та Херсонщини: відновлюється критична інфраструктура, тривають соціальні виплати

29 Вересня 2022, 19:59

В деокуповані міста та села Харківщини і Херсонщини поступово повертається життя. Продовжується зарахування соціальних виплат, допомоги ВПО від держави та пенсій. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Так, протягом тижня – з 23 вересня – мешканцям ДОТ Харківщини зараховано майже 61 млн грн пенсій, Херсонщини – 12,4 млн грн. Соціальні виплати зараховані в обсягах близько 19 млн грн на Харківщині та близько 4 млн грн – на Херсонщині. Грошова допомога ВПО на проживання, а також пільги та житлові субсидії для мешканців звільнених міст та сіл Харківщини зараховані у обсягах 11,2 млн грн. Херсонщини – 4,5 млн грн.

Продовжується поступове обстеження та поновлення мереж газо- та електропостачання. Щодня заживлюються по декілька сотень споживачів електроенергії та газу. До прикладу, у містах Балаклея та Барвінкове (Ізюмський район Харківщини) лише за добу відновлено газопостачання 739 споживачам.

Відновлення мереж на деокупованій Херсонщині проходить складніше: ворог не полишає спроби знищити цивільну інфраструктуру, постійно гатить по населеним пунктам, руйнуючи вже відремонтоване. Втім, роботи тривають.
Мінреінтеграції вкотре закликає мешканців деокупованих регіонів, які наразі знаходяться в евакуації: не поспішайте повертатись додому, поки не будуть відновлені всі системи життєзабезпечення та поки існує ризик для життя цивільних громадян.

Зимовий період варто пережити у безпечних місцях. Влада оголосить про можливість повернення. Не робіть цього передчасно, не наражайте себе на небезпеку. Ваша оселя вас дочекається!

Нагадаємо, ПриватБанк та Ощадбанк відновлюють роботу на деокупованій Харківщині, на черзі – Херсонщина.