Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

До Фінляндії прибуло майже 22 тисячі українців. Яку допомогу можуть отримати переселенці з України

6 Травня 2022, 12:57

З початку повномасштабного вторгнення росії до України за міжнародним захистом у Фінляндії звернулися 21 902 українці.

Про це повідомляє служба новин фінської національної телерадіокомпанії Yle з посиланням на фінську міграційну службу.

Більшість українців звернулися за статусом шукача тимчасового прихистку, але є й деякі заяви на отримання статусу біженця.
За даними фінської міграційної служби, розгляд заяви на шукача тимчасового прихистку триває приблизно тиждень. Рішення заявник отримує в середньому через два тижні після подачі заяви.

Як зазначають у фінському управлінні соціального забезпечення (Kela), кожна людина у Фінляндії має право на отримання невідкладної медичної допомоги. Право на отримання соціальних виплат від Kela мають особи яким було надано притулок або дозвіл на проживання у Фінляндії. Право на соцпідтримку можна також отримати на підставі працевлаштування — у цьому разі мінімальна сума доходу має становити принаймні 741,75 євро на місяць.

Новоприбулі до Фінляндії, які попросили надати їм притулок, мають звернутися до так званих центрів приймання шукачів притулку (vastaanottokeskus). Там вони зможуть отримувати виплати та доступ до інших послуг, поки розглядатимуться їхні заявки на отримання дозволу на проживання.

Якщо людина не подасть заявку, вона має право на отримання частини базової соцдопомоги у разі потреби в матеріальній підтримці. До базової соціальної допомоги входять продукти харчування та необхідні заявнику ліки за рецептом, які надаються за спеціальним ваучером (maksusitoumus).

Особи, які потребують соцдопомоги, можуть відвідати пункт обслуговування Kela.

Нагадаємо, за даними департаменту поліції та прикордонної охорони Естонії, з 27 лютого по 2 травня до країни прибули 35 090 біженців з України.