Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Львові в реабілітаційному центрі «Незламні» відкрили мобільну майстерню протезів

28 Вересня 2022, 19:01

На базі Національного центру реабілітації «Незламні» у Першому територіальному медичному об’єднанні Львова запрацювала мобільна майстерня протезів.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Львівську обласну військову адміністрацію.

Зазначається, що вартість проєкту – близько 1 млн євро. Його реалізували спільно Мальтійська служба допомоги у Львові, міністерства охорони здоров’я України та Німеччини.

У майстерні допомагатимуть не лише військовим. Нині більша частина пацієнтів – це цивільні, які постраждали внаслідок військової агресії росії. Також є цивільне населення, яке має вроджені патології й внаслідок цього потребує протезування.

До реабілітаційної команди входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, протезист, реабілітаційна медична сестра й психолог. Команда співпрацює з хірургом, який оперував пацієнта, для того, щоб підібрати найбільш ефективну програму реабілітації для кожного індивідуально.

Протезами забезпечуватимуть лікарня та донори. Крім того, у майстерні працюють закордонні фахівці, які навчають команду закладу. Тут вже побували медики з Ізраїля, Данії, Великої Британії та США.

Нагадаємо, у Львові планують створити один із найбільших реабілітаційних центрів Європи, де зможуть лікувати щорічно 50 тисяч військових і цивільних, які постраждали від війни.

Фото: Львівська ОВА