Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві відкрилася виставка врятованих картин Марії Примаченко

25 Вересня 2022, 14:44

У Києві вперше відкрилася виставка врятованих в Іванкові картин української художниці Марії Примаченко. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України.

Наприкінці лютого російська ракета знищила будівлю Іванківського історико-краєзнавчого музею, де зберігалися її роботи, проте працівники музею разом з місцевими жителями врятували деякі картини художниці. Цей факт вони не розголошували до звільнення Київщини.

На виставці «Марія Примаченко. Врятоване» представлено 14 вцілілих картин жанру наївного мистецтва. Серед них, зокрема, можна побачити роботи: «Казковий півник», «Бугай», «Папугайка годує свого рибіонка» й інші.

Крім картин, під час заходу було презентовано архітектурний проєкт майбутньої мистецької резиденції в селі Болотня, присвяченій Марії Примаченко. Вона складатиметься з музею, артрезиденції й інших будівель.

Виставку можна буде побачити з 22 по 25 вересня в Національному центрі «Український дім» за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 2.

Раніше у Вільнюсі відкрилася фотовиставка українських воєнкорів #On the Frontlines of Truth.

Фото: МКІП