Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Після воєнного стану в Україні добровольці тероборони отримають статус учасника бойових дій

20 Квітня 2022, 12:22

Комітет Верховної Ради України з питань соцполітики та захисту прав ветеранів звернувся до Міністерства у справах ветеранів України щодо стану виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України і надання їм соціальних гарантій». Так, цим законом розширено коло осіб віднесених до числа учасників бойових дій та до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Відповідний статус матимуть:

  • добровольці Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
  • особи зі складу добровольчого формування територіальної громади,
  • особи зі складу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону,
  • особи, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.

Також змінами у чинному законодавстві розширено перелік осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Відповідний перелік доповнено особами, яким починаючи з 2014 року вручено орден «Золота Зірка» та особами, які нагороджені орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів.

Варто зазначити, що Закон розмежовує осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України і сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни. Таким чином запроваджується системний підхід у державній політиці щодо підтримки відповідних категорій громадян, що здійснювали героїчну діяльність по захисту суверенітету України.

Після набуття добровольцями тероборони, утвореної територіальною громадою, відповідного правового статусу (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни) або ж, у разі їхньої загибелі, членами їхніх сімей статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України, їм надаватимуться відповідні пільги.

Слава кожному Захиснику та Захисниці України!

Слава Україні!

Джерело: Верховна Рада України