Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ірина Верещук: Російські вчителі, які викладають на ТОТ, будуть покарані!

13 Вересня 2022, 20:00

Логічним продовженням звільнення тимчасово окупованих територій України є затримання колаборантів і російських громадян, повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. На Харківщині днями затримали вчителів із росії, які викладали в українських школах за російською освітньою програмою. Відступаючи, російські війська просто покинули їх – типова поведінка загарбників і їхніх поплічників.

«На території нашої держави зараз перебувають російські громадяни, які незаконно приїхали на тимчасово окуповані території й проводили там незаконну діяльність. Ми багато разів попереджали, що це є злочином, однак вони не дослухалися. Вони не громадяни України, щоб судити їх за колабораціонізм. Порушення Женевських конвенцій, зокрема щодо навчання дітей на окупованих територіях у звичних їм культурних традиціях і їхньою мовою, – це порушення законів війни, за що передбачено окрему відповідальність. Запевняю: російські громадяни точно будуть покарані, якщо не залишать нашу територію негайно», – заявила Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук.

Віцепрем’єрка наголошує: російських вчителів не розглядатимуть як полонених для обміну, оскільки вони не є комбатантами.

Мінреінтеграції нагадує: правоохоронні органи України фіксують всі злочини проти українського народу. Усі причетні до протиправних дій мають пам’ятати, що обов’язково постануть перед судом і нестимуть відповідальність.

Як уже повідомляв РеІнформ, колаборанти, підпільна діяльність яких підпитувалася грошима протягом багатьох років, вимушують місцеве населення відмовитися від громадянства та стати власником паспорта рф. Роблять це, аби утриматися у теплих кріслах, які зайняли, але зовсім не думають про майбутнє десятків тисяч жителів міст і сіл.

Фото: Мінреінтеграції