Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Газопостачальники надсилають листи до зруйнованих будинків – що робити їх мешканцям?

9 Вересня 2022, 9:06

На гарячу лінію Мінреінтеграції надходять звернення від внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з ТОТ і прифронтових територій, а також мешканців цих територій. Люди, зокрема, скаржаться, що до них продовжують надходити листи від комунальників з вимогами надати покази лічильників чи навіть заплатити за послуги. Однак будинки за вказаними адресами зруйновані ворогом, і газ, вода та світло туди вже давно не подаються. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зокрема, листи від газопостачальників надходять до мешканців Маріуполя – від них вимагають актуальні дані лічильників. Це при тому, що майже весь житловий фонд міста знищено.

«Ситуація виглядає абсурдною. Вважаю, що наші дії мають відповідати реаліям, але часто, на жаль, органи влади відірвані від життя. Думаю, не варто пояснювати, чому надсилати листи від газопостачальників мешканцям зруйнованих будинків не потрібно… Маємо бути більш тверезими у підходах!», – прокоментувала ситуацію Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук.

Газопостачальні організації, до яких ми звернулися за роз’ясненнями, порадили ВПО чи мешканцям тимчасово окупованих територій України, житло яких зруйноване, повідомити про це на гарячу лінію постачальника, надавши йому всі необхідні дані. Тоді компанія викреслить їх зі списку осіб, що користуються газом.

Як уже повідомляв РеІнформ, бригади комунальників із Хмельницького допомагали відновлювати будинки Чернігова.

Фото: Мінреінтеграції