Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ВПО зможуть отримувати соціальні послуги за місцем перебування

8 Вересня 2022, 20:06

З 1 жовтня Мінсоцполітики впроваджує у всіх регіонах України Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС). Це дозволить централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Мета впровадження ЄІССС: кожен переселенець буде отримувати послуги за місцем свого фактичного перебування.

«Органи соцзахисту надаватимуть послуги незалежно від того, яка адреса вказана у людини в документах. Наприклад, коли людина переїхала з міста Харків, отримала довідку ВПО у Львові, а потім перемістилася у Тернопіль, то всі питання вона зможе вирішити у фактичному місці перебування. В умовах повномасштабної війни ми маємо максимально убезпечити наших людей і спростити для них надання послуг», – наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Так, внутрішні переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть:

– швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання;

– виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО;

– з’ясувати й усунути причину затримки допомоги на проживання.

Єдина інформаційна система соціальної сфери завершує етап дослідно-промислової експлуатації (тестовий режим) у Житомирській, Рівненській і Вінницькій областях. Крім того, наразі триває підключення співробітників управлінь соцзахисту з інших областей для її впровадження по всій країні.

Як уже повідомляв РеІнформ, всі внутрішні переселенці, які намагалися оформити державну допомогу до 30 квітня через застосунок Дія, але не отримали її, мають можливість все ж таки отримати належну допомогу. Для цього потрібно до 1 жовтня цього року особисто прийти до органу соцзахисту та написати ще одну заяву.