Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук очолить Координаційний штаб з питань деокупованих територій

7 Вересня 2022, 21:11

Таке рішення сьогодні ухвалив Уряд. За ініціативою Президента України на урядовій нараді Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити Координаційний штаб з питань деокупованих територій. Головою штабу запропоновано призначити віцепрем’єрку Ірину Верещук. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Основне завдання Координаційного штабу – відновлення територій, які ЗС України звільняють від ворога, відбудова державної та цивільної інфраструктури, нормалізація їх життєзабезпечення. Таких територій зараз стає дедалі більше.

«Що залишає по собі ворог на деокупованих територіях, – Україна вже побачила. Це знищені соціальна та комунальна інфраструктури, зруйноване житло, спалені та пограбовані підприємства, підвали, що перетворилися на катівні. Ми повертатимемо ці землі до життя. Мета – подальша реінтеграція таких районів», – прокоментувала рішення Уряду віцепрем’єр.

Нагадаємо, останнім часом у ході контрнаступу Українська армія майже щодня звільняє від ворога населені пункти. Так, у серпні були деокуповані, зокрема, село Мазанівка Краматорського району Донеччини та Високопілля Бериславського району Херсонщини. Кілька днів тому ЗС України звільнили ще один населений пункт у Донецькій області та два на півдні нашої держави. Також українські війська суттєво просунулися вперед на напрямку Лисичанськ – Сіверськ.

Як уже повідомляв РеІнформ, раніше Кабмін підтримав ініціативу Мінреінтеграції створити Координаційний штаб, який наразі займається організацією евакуації з Донецької області.

Фото з відкритих джерел