Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Де можна дізнатися про безкоштовні ліки й обстеження: корисні сервіси від МОЗ

7 Вересня 2022, 17:45

В умовах військової агресії для українців залишається актуальним питання вчасного забезпечення життєво необхідними ліками. Для зручності пацієнтів в Україні створено низку сервісів, які допоможуть знайти відповідні медикаменти онлайн. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

Де та як можна отримати ці препарати? Які медичні обстеження безоплатні? Зорієнтуватися в цьому допоможуть такі сервіси:

 1. Сайт і мобільний додаток «Ліки Контроль» містять інформацію про 100% зареєстрованих в Україні ліків з інструкціями до них. Ресурси допоможуть знайти аналоги до препаратів, побачити, які ліки можна отримати безоплатно. Інформація оновлюється щодня.
 2. Сайт «Ліки для онкохворих – підпишись на життя» знаходить ліки, які можна отримати повністю безоплатно та які закуповує держава. Повідомляє про надходження потрібного вам препарату у вибраний регіон.
 3. Чат-бот «Лікуйся» – покроковий гід для пацієнток із раком молочної залози. Зорієнтує в можливостях безоплатних діагностики та лікування в кожному регіоні України. Бот доступний у популярних месенджерах:
  Telegram,
  Viber.
 4. Чат-бот «Спитай Гриця» знає все про програму «Доступні ліки». Покаже, чи ваші препарати можна отримати безоплатно, розповість як та у кого взяти електронний рецепт і в якій аптеці отримати свої ліки. Бот доступний у популярних месенджерах:
  Telegram,
  Viber.
 5. Чат-бот «Ролики для лікарень» – це сервіс із корисним контентом. Відео відповідають на популярні медичні питання: як лікуватися безоплатно, отримати електронне направлення тощо. Анімацію можуть скачати як лікарні, так і держструктури (чи всі охочі). Відео зручно транслювати на екранах у холах чи фоє. І поки відвідувач чекає, то вже отримує мініконсультацію щодо власного здоров’я.

Раніше ми роз’яснювали, як під час війни пацієнту отримати необхідні препарати за програмою «Доступні ліки» безоплатно або з невеликою доплатою.

Фото: Українська правда