Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

При оформленні житлової субсидії дохід від компенсації за прихисток ВПО не враховуватиметься

6 Вересня 2022, 20:11

Такі зміни до законодавства ініціювало Мінреінтеграції у відповідь на численні звернення громадян, повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Багато хто з учасників програми «Прихисток», які розміщують у себе внутрішньо переміщених осіб, телефонували на гарячі лінії МінРе.

Серед них немало тих, хто оформлює субсидії на житлово-комунальні послуги, розмір яких залежить від сукупного доходу сім’ї. Разом з тим сума компенсації за розміщення ВПО за програмою «Прихисток» наразі становить 450 грн на місяць за кожну особу, яку прихистили. З 1 жовтня вона подвоїться. Це може зменшити розмір субсидії.

Запропонована командою Мінреінтеграції новація має на меті виправити ситуацію. За її ініціативи Мінсоцполітики розробило зміни: при нарахуванні субсидій компенсація за прихисток внутрішніх переселенців не буде обчислюватися як отриманий дохід.

Пакет цих змін найближчим часом буде внесено на розгляд Уряду.

Як уже повідомляв РеІнформ, в межах програми «Прихисток» знімаються вікові обмеження, які існували раніше, розширюється перелік осіб, що зможуть отримати компенсацію, а також запроваджується інформаційно-аналітична система, яка значно прискорить фінансування й опрацювання заяв на отримання компенсації.