Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ірина Верещук: Держава допоможе всім, хто надає прихисток ВПО

6 Вересня 2022, 15:26

Урядова програма «Прихисток» вдосконалюється, розповіла віцепрем’єр Ірина Верещук під час включення до прямого етеру на телеканалі «Рада».

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

По-перше, громадяни й організації, які приймають на тимчасове розміщення внутрішніх переселенців, з 1 жовтня отримуватимуть подвоєну суму грошової компенсації: 900 гривень замість 450 гривень на місяць.

Це стало можливим завдяки домовленості між Урядом і Товариством Червоного Хреста України. Останній бере на себе фінансування збільшення компенсації. Меморандум про це буде підписано сьогодні, після чого КМУ прийме відповідну постанову.

По-друге, Уряд розширив перелік осіб, які мають право розміщувати у себе внутрішньо переміщених осіб. До державних і комунальних підприємств приєднуються ФОПи, релігійні організації й інші. Всі, хто готовий прихистити внутрішніх переселенців.

По-третє, за ініціативи Мінреінтеграції запроваджується ще одна новація: компенсація за прихисток ВПО не буде обчислюватися при нарахуванні субсидій як отриманий дохід.

«Ми щиро вдячні Мінсоцполітики за підтримку цієї ініціативи. Зараз тисячі людей, що евакуюються, потребують прихистку. І держава має йти назустріч усім, хто готовий його надати!» – наголосила віцепрем’єр Ірина Верещук.

Нагадаємо, евакуйованим із Донеччини держава гарантує новий прихисток, захист і підтримку.