Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи можна виїхати з України із закордонними документами про інвалідність?

3 Вересня 2022, 15:17

Під час дії воєнного стану на території України військовозобов’язаним покидати країну заборонено. Однак є винятки, наприклад, люди з інвалідністю. У Державній прикордонній службі України вирішили розповісти, чи можна виїхати за межі держави, якщо документи, що підтверджують інвалідність, були видані за кордоном. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Facebook-сторінку Державної прикордонної служби України.

Виїхати з України із закордонними документами про інвалідність неможливо, пояснюють у ДПСУ.

У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану люди з інвалідністю мають право перетинати державний кордон. Для цього їм необхідно мати довідку до Акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або один із вказаних нижче документів:

  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус людини з інвалідністю;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, де зазначено групу та причину інвалідності;
  • довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Нагадаємо, раніше РеІнформ повідомляв про те, що під час воєнного стану інвалідність дитини можна встановити дистанційно.

Фото: фейсбук Державної прикордонної служби України