Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як захиститися від онлайн-шахраїв, які спекулюють на темі грошових виплат

1 Вересня 2022, 19:47

Останнім часом зросла кількість шахрайських сторінок у соціальній мережі «Facebook». Зловмисники використовують тематику грошових компенсацій, фінансової допомоги від ООН, Європейського суду з прав людини, Товариства Червоного Хреста тощо. Обіцяють виплати «коштом конфіскованих активів рф», покликаються на нечинні рішення різних органів влади України. Про це повідомляє РеІнформ за інформацією від Держспецзв’язку.

В оголошеннях шахраї пропонують перейти за посиланням, яке веде на фішингову сторінку фейкового Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів. На цьому сайті користувачам пропонують отримати виплату за умови надання персональної інформації та здійснення додаткового платежу. Як результат – дані банківської картки будуть викрадені.

Як подбати про фінансову безпеку:

  • довіряйте інформації тільки з офіційних сайтів держорганів, надто коли йдеться про якісь виплати, перевіряйте дані, за потреби уточніть інформацію телефоном або під час особистого візиту;
  • ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих і підозрілих вебсайтах;
  • якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті, негайно заблокуйте її за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг.

Раніше РеІнформ повідомляв, що робити, якщо ви загубили телефон чи його вкрали.

Фото: it.comments.ua

МІТКИ