Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

93% опитаних біженців планують повернутися в Україну – результати опитування

1 Вересня 2022, 16:59

За результатами онлайн-опитування громадян України віком від 18 років, які після початку повномасштабного вторгнення виїхали з країни, лише 7% не планують повертатися додому. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на опитування соціологічної служби Центру Разумкова, яке проводилося з 20 липня по 25 серпня 2022 року.

Респонденти відбиралися методом «снігової кулі» та через розміщення звернень стосовно участі в опитуванні у Facebook-групах, що об’єднують представників української спільноти та біженців у різних країнах.

Були опитані 511 вимушених втікачів від війни у 30 державах, які відповіли про свої наміри повернутися додому.

Найбільше респондентів наразі перебуває на території Польщі (110 осіб) та Німеччини (85 осіб). 231 особа була опитана в інших країнах Європейського Союзу, 63 особи – в країнах поза ЄС (Молдова, Туреччина, Швейцарія, Велика Британія, США, Ізраїль).

Результати опитування такі:

  • 36% респондентів висловлюють намір повернутися після того, як переконаються, що у місцевості, де вони жили, безпечно перебувати;
  • 35% – відразу після того, як закінчиться війна;
  • 13% – через рік або через кілька років після закінчення війни;
  • 7% – після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали, або якщо будуть впевнені, що знайдуть іншу роботу у себе вдома;
  • 11% планують повернутися найближчим часом;
  • 7% взагалі не планують повертатися в Україну (серед тих, хто має постійну роботу в країні перебування, таких 18%).

Раніше РеІнформ повідомляв, що з початку повномасштабної війни рф проти України у Латвії зареєстровано 37 332 українці, з них 32 097 отримали дозвіл на проживання з правом на працевлаштування.

Фото: nikopolnews.net