Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

За українською програмою: діти на ТОТ зможуть вчитися у школах дистанційно

31 Серпня 2022, 12:42

З наближенням нового навчального року окупаційна «влада» Херсонщини все частіше заявляє про наміри відкрити кількадесят шкіл з навчанням за російською програмою. Щоб змусити людей на тимчасово окупованих територіях віддавати дітей на таке «навчання», росіяни використовують погрози й обіцянки виплат.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Проте більшість батьків розуміє: це не освіта, а примітивна русифікація. Тому за можливості вони виїжджають разом з родинами в інші регіони. Очікується, що 1 вересня до шкіл Херсонщини підуть лише 25-30% учнів від їх довоєнної кількості. Попри це загарбники звезли в область російських «педагогів», які нібито вестимуть частину предметів.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує, що навіть у такій ситуації діти на ТОТ зможуть навчатися за українською програмою дистанційно:

  • у місцевій школі;
  • у школі, розташованій на підконтрольній Україні території.

Тим часом більшість українських вчителів Херсонщини не погоджується на співпрацю з окупантами, усвідомлюючи настання кримінальної відповідальності за такі дії.

Як уже повідомляло Мінреінтеграції, кримінальна відповідальність за колабораціонізм і пособництво рф була запроваджена в Україні навесні цього року. Міністерство також напрацювало законопроєкти, що визначають, яка діяльність на ТОТ правомірна, а яка є колабораціонізмом і буде покарана.

Нагадаємо, раніше віцепрем’єр Ірина Верещук заявила, що заклади освіти, які планують працювати в режимі онлайн, розмістять внутрішньо переміщених українців.

Фото: Мінреінтеграції