Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З початку вторгнення рф до Латвії виїхало понад 37 тисяч українців

31 Серпня 2022, 9:09

З початку повномасштабної війни рф проти України в Латвії зареєстровано 37 332 українці, з них 32 097 отримали дозвіл на проживання з правом на працевлаштування.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Delfi.

Допомогою комісій самоврядувань із цивільної оборони при пошуку житла скористалися 12 474 особи. Це означає, що решта біженців знайшла житло самостійно або зупинилася у друзів і родичів. 46% від загальної кількості біженців становлять жінки, 22% – чоловіки, 32% – діти переважно віком від 2 до 17 років.

Жителі України, які мають біометричні паспорти й не потребують ані соціальної допомоги, ані допомоги розміщення, можуть перебувати в Латвії до 90 днів на рік без повідомлення державним органам.

Наприкінці липня уряд ухвалив поправки до правил надання первинної допомоги українцям, які передбачають підвищення витрат на розміщення українських біженців на строк до 60 днів.

За підрахунками Міністерства освіти і науки, 1 вересня у дитячих садках і школах Латвії новий навчальний рік розпочнуть 3339 українських дітей. Дві третини навчатимуться в школі, третина – ходитиме до дитячих садочків.

Раніше РеІнформ повідомляв, що на знак солідарності з Україною близько 20 вулиць і площ у 14 країнах світу перейменували чи назвали на честь нашої держави.

Фото: LETA