Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відтепер більше ВПО зможуть отримати прихисток

30 Серпня 2022, 16:38

Йдеться про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Відповідне рішення прийнято сьогодні на засіданні Уряду. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Зокрема, в межах програми «Прихисток», яка діє відповідно до цього порядку, знімаються вікові обмеження: відтепер дати прихисток для ВПО може будь-який громадянин. Розширюється перелік осіб, що зможуть отримати компенсацію, а також запроваджується інформаційно-аналітична система, яка значно прискорить фінансування й опрацювання заяв на отримання компенсації.

«Хочу подякувати Товариству Червоного Хреста України, яке за домовленістю з нашим Урядом планує фінансувати повний обсяг витрат на компенсацію за розміщення ВПО. Це дозволить зекономити суттєві суми в держбюджеті (з березня по липень ТЧХУ виплатило вже понад 110 млн гривень). Крім того, ведуться перемовини щодо підвищення розміру компенсації на опалювальний період удвічі – до близько 900 грн/місяць на одну особу», – зазначила Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук.

Нагадаємо, соціальна програма «Прихисток» діє з ініціативи Кабміну. Її мета – забезпечити житлом вимушених переселенців і допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили.

Раніше ми повідомляли, що літні та маломобільні переселенці – під особливою опікою держави.