Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Оновлено актуальний перелік громад у районах бойових дій, на ТОТ і тих, що в оточенні

30 Серпня 2022, 17:24

Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується. Станом на 26.08.2022 до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (9), Луганської (37), Запорізької (60), Херсонської (49), Миколаївської (26), Сумської (22), Чернігівської (5) областей. Загалом наразі у переліку 330 громад.

Всі внутрішньо переміщені особи з цих громад отримають грошову допомогу від держави.

Інформуємо, що зазначений перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних і Київської міської військових адміністрацій.

У процесі визначення таких територій спираються на три ключові критерії. Це:

  • території, що є тимчасово окупованими;
  • території, що перебувають в оточенні (блокуванні);
  • території, на яких тривають активні бойові дії.

Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня у цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію.

Нагадаємо, напередодні під час робочої поїздки на Одещину віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук відвідала місце компактного проживання ВПО в обласному центрі. Під час візиту посадовиця зазначила, що уряд разом з місцевою владою напередодні зими забезпечать внутрішніх переселенців належними умовами.