Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Що робити з банкнотами, які банки навмисне пошкодили під час війни

27 Серпня 2022, 21:09

Нацбанк України попередив про небезпеку потрапляння у готівковий обіг гривневих банкнот, навмисно пошкоджених банками під час війни. Йдеться про гроші, викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на сайт Національного банку України.

У банку закликають, якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу, адже підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості.

Ознаки пошкоджених банкнот

Під час дії воєнного стану банки у разі неможливості вивезти готівку мають пошкодити її, щоб привести банкноти у неплатіжний стан.

Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (обрізання не менше половини банкноти та її знищення; розрізання навпіл або на три частини; просвердлювання у банкноті трьох або більше отворів), спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% її загальної площі.

На сьогодні до НБУ на дослідження надійшли вилучені з обігу навмисно пошкоджені банкноти гривні з трьома-чотирма просвердленими отворами. Найімовірніше, таку готівку викрали з відділень українських банків, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України.

Нацбанк попереджає бізнес і громадян, що такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків, оскільки ці гроші перестали бути платіжним засобом.

Нагадаємо, раніше РеІнформ публікував покрокову інструкцію перевірки гривневих банкнот.