Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Олег Котенко: Мінреінтеграції вдалося повернути понад 500 загиблих захисників

27 Серпня 2022, 15:04

Як відбувається процес повернення тіл наших Героїв? Скільки серед них захисників Азовсталі? Чи з усіх напрямків повертають загиблих? Ці та інші непрості теми порушив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

– Олеже, відколи Мінреінтеграції займається поверненням тіл наших військових?

– Постійно, а після створення Офісу Уповноваженого наприкінці травня цей процес прискорився. Через міжнародне представництво Червоного Хреста вдалося організувати комунікацію зі стороною рф. Перемовини з агресором проводити складно, але нам вже вдалося повернути 541 загиблого захисника. З Маріуполя доставлено 428 тіл, з них понад 300 – захисники Азовсталі. Повертаємо загиблих із Донецького, Запорізького, Херсонського, Харківського, Луганського напрямків – звідусіль.

– Що найскладніше в цьому процесі?

– Комунікація з ворогом. Ми передаємо російській стороні локації, де є наші загиблі. Вони мають їх забирати, і тоді проводимо обміни. Але не завжди рф хоче йти в зону бойових дій, хоча оголошується режим тиші. Навіть буває складно домовитися, щоб тіла наших хлопців забрали на ТОТ. Через величезні втрати особового складу росіяни не справляються зі своїми загиблими.

– Чи є комунікація з рідними зниклих безвісти чи загиблих українських захисників?

– Безперервна! Мінреінтеграції вже провело понад 20 зустрічей з рідними загиблих і зниклих безвісти. Складно пояснити людині, рідний якої загинув, чому інколи тривалий час не вдається повернути його тіло. Я не буду зараз говорити про росіян і людяність, це несумісно, всі про це знають. Але особисто переймаюсь кожною історією й намагаюся донести правду. Коли у людей горе, вони не завжди готові чути…

– Не вірять?

– Вони часто у відчаї. Читають різні новини, в тому числі пропагандистських ресурсів, які пишуть, що Україні не потрібні наші військові. Це – цинічна брехня. Тому постійно закликаю вірити тільки офіційним українським джерелам. Звертайтеся до Мінреінтеграції, якщо втратили зв’язок з рідними. Ми допоможемо! І до журналістів: доносьте правду до людей! Ми готові надавати вам необхідну інформацію. Для нас дуже важливо повернути додому кожного героя, і ми робимо для цього все можливе.

Фото: Мінреінтеграції