Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З 1 вересня відбудуться зміни в організації руху транспорту на кордоні з Польщею

26 Серпня 2022, 19:44

Пілотний проєкт, націлений на мінімізацію черг із транспортних засобів, передбачає тимчасову зміну категорій пунктів пропуску українсько-польської ділянки кордону (4 пункти пропуску – до 7,5 т і 4 пункти пропуску – понад 7,5 т). Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на фейсбук Державної митної служби України.

Так, в повідомленні акцентується увага на тому, що останнім часом на державному кордоні з країнами-членами ЄС, а особливо – на польській ділянці, відмічається суттєве накопичення черг автотранспортних засобів в обох напрямках.

Визначено, що основними чинниками виникнення черг є:

  • вимушене перенаправлення експортних потоків (зокрема, зернових культур) та імпорту паливо-мастильних матеріалів з морських портів;
  • гостра необхідність ввезення в Україну гуманітарної групи товарів;
  • міграційні процеси в умовах воєнного стану.

В службі зазначають, що можливості з подальшої інтенсифікації пропускних операцій в межах існуючої прикордонної інфраструктури вичерпані, що об’єктивно вимагає пошуку нових неординарних рішень.

Відтак у ході двосторонніх зустрічей між представниками митних служб, Міністерств інфраструктури і транспорту України та Республіки Польща було погоджено, що рух транспортних засобів повною масою до 7,5 тонн повинен скеровуватись на менші пункти пропуску, тобто «Устилуг-Зосин», «Грушів-Будомеж», «Смільниця-Кросценко», «Угринів-Долгобичув».

Важливо. Сторони домовилися, що пілотний проєкт по зміні в організації руху транспорту триватиме у період з 1 вересня по 30 листопада 2022 року на всіх пунктах пропуску українсько-польського кордону і полягатиме в обмеженні руху транспортних засобів повною масою до 7,5 тонн у пунктах пропуску:

  • «Рава-Руська – Хребенне»;
  • «Краківець – Корчова»;
  • «Шегині – Медика»;
  • «Ягодин – Дорогуск».

За результатами пілотного проекту буде прийняте рішення щодо необхідності впровадження такого порядку організації руху транспортних засобів на українсько-польському кордоні на постійній основі.

Нагадаємо, для автомобільних подорожей варто ознайомитися з переліком необхідних документів.

Фото: фейсбук Державної митної служби України.