Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогами не допустити судилища росіян над захисниками Азовсталі

23 Серпня 2022, 21:03

Україна подала низку нових термінових вимог у порядку правил Європейського суду з прав людини щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод стосовно українських захисників Азовсталі, які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили до полону російських окупантів.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Урядовий портал.

Вказане клопотання подано у межах міждержавної справи «Україна проти Росії (Х)» за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих трибуналах та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.

Окремо Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити рф надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

Раніше РеІнформ повідомляв, що держава Україна, формуючи позов до Європейського суду з прав людини, аргументовано пояснила, як внаслідок воєнного вторгнення росія порушила низку засадничих прав людини. Зокрема, Київ звинувачує москву у цілеспрямованих нападах на мирне населення.

ЄСПЛ у своєму пресрелізі повідомив, що взяв до розгляду позов України проти рф. Цю скаргу було прийнято ще 23 червня, а голова згаданого суду Роберт Спано передав справу до четвертої секції суду та поінформував про це російську сторону.

Фото: tvoemisto.tv