Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На лікування до клінік Данії евакуювали групу українців, які постраждали від війни

17 Серпня 2022, 10:22

МОЗ спільно з Європейською комісією евакуювали на лікування до клінік Данії 11 українців.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

У складі групи – евакуйовані пацієнти з мінно-вибуховими травмами. Серед них є пацієнтка з Авдіївки, яка внаслідок ворожого обстрілу втратила кінцівку. Наразі жінка потребує протезування та подальшої реабілітації. Пацієнтів супроводжують родичі або близькі.

Крім того, у міністерстві зазначили, що евакуація українців, які постраждали внаслідок військової агресії рф, здійснюється практично щодня. Евакуюють дорослих і дітей із комбінованими пораненнями, опіками, мінно-вибуховими травмами, тяжкими захворюваннями, які наразі лікувати в Україні складно.

Як відбувається евакуація?

Спочатку міжнародні партнери разом зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ транспортують пацієнтів від лікарні на прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому у Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт переправляють українців до країн Європи для спеціалізованого лікування.

Нагадаємо, раніше РеІнформ публікував інструкцію, як українцям, що постраждали від війни, подати заявку на медичну евакуацію за кордон.

Фото: Міністерство охорони здоров’я України