Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як українцям отримати безоплатну медичну допомогу у Чехії?

14 Серпня 2022, 11:42

Українці, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають право на такі самі безоплатні послуги у межах державної програми медичного страхування, як і громадяни цієї країни, повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Держстрахування покриває майже всі медичні випадки, а також частково або повністю витрати на ліки. Тому для тимчасово переселених осіб, які не мають роботи, медичне обслуговування є безкоштовним – гроші за них сплачує Чехія.

Оформити страховку варто після отримання тимчасового захисту у Регіональних центрах допомоги Україні або державних страхових компаніях.

Важливо: перші 150 днів перебування у Чехії з візою тимчасово переміщеної особи медичне страхування для українців оплачує держава. Після 150 днів умови змінюються. Насамперед зміни стосуються громадян віком 18-64 років. За замовчанням для такої категорії медичне страхування стає платним.

Українці, які приїхали до Чехії, але не оформили тимчасовий захист, можуть отримати безоплатну медичну допомогу у лікарів-волонтерів. Їх перелік можна переглянути на цьому сайті. Серед них є лікарі, які розмовляють українською або російською мовами.

Безоплатну невідкладну медичну допомогу можна отримати й без страховки у державних лікарнях Чехії. Перелік і контакти таких закладів зазначені на сайті Міністерства охорони здоровʼя країни.

Нагадаємо, раніше РеІнформ публікував інформацію про те, як українцям отримати медичну допомогу у Німеччині.

Фото: Рixabay