Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Погрози, хитрощі й обман: до чого вдаються окупанти, щоб нав’язати свій паспорт на Запоріжжі та Херсонщині

10 Серпня 2022, 11:30

На тимчасово окупованих росіянами українських теренах продовжується примусова паспортизація. Загарбники використовують різні схеми, щоб змусити людей отримати псевдодокумент.

Зокрема, поширюють свої фейкові квитанції щодо сплати комунальних послуг у рублях. Для мешканців Мелітополя та його околиць окупанти запроваджують нові вимоги щодо «земельних паїв», а з початку вересня вимагатимуть змінити номерні знаки українського зразка на тимчасові.

Реальна мета видачі російських паспортів українцям – це спроба легалізувати окупацію та знищити українську державність.

Попри всі намагання загарбників знайти охочих отримати окупаційний паспорт наразі власниками «червоної макулатури» стали близько 10 тисяч мешканців окупованих Херсонської та Запорізької областей, тобто близько 1% дорослого населення.

Жителям ТОТ варто пам’ятати про те, що, отримавши російський «паспорт», ви стаєте безправними. Надалі все залежатиме вже не від вас чи держави, а від «нової влади».

Псевдодокумент – це ризик бути не лише мобілізованим, а й депортованим. Щоб уникнути цього та небезпечних для життя наслідків від такого рішення, мешканцям Херсонської, Запорізької й інших частково окупованих росією областей краще евакуюватися. На підконтрольних Києву територіях і в країнах-союзниках України їм допоможуть із тимчасовим житлом і забезпечать гуманітарною допомогою та соціальними виплатами.

Фото: Getty Images