Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З настанням холодів у Литві прогнозують черговий наплив українських біженців

9 Серпня 2022, 13:19

З настанням холодів у Литві очікують ще 60 тисяч біженців з України.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на слова представниці Червоного Хреста Литви Луки Лескаускайте, пише видання Delfi.

За її словами, у середині жовтня, коли похолоднішає, українці не матимуть іншого вибору. Вони муситимуть залишити міста, де немає світла, води й опалення, оскільки Захід України не зможе прийняти всіх – там уже зараз мешкає багато людей. Нині у Литві перебуває близько 60 тисяч українських біженців.

Найбільша проблема, з якою може зіткнутися литовський уряд, – це нестача місця. Адже, якщо втікачів від війни буде дуже багато, може виникнути ситуація, подібна до Польщі, де українців селили на аренах.

На думку представниці Червоного Хреста Литви, допомоги речами, продуктами може знадобитися вдвічі більше. У Литві із занепокоєнням очікують на зростання цін, опалювальний сезон, оскільки у місцевих жителів може вже не бути відповідних умов для допомоги.

Водночас Лука Лескаускайте додала, що ситуація залежатиме і від дій росії. Якщо атаки й бомбардування стануть жорсткішими, то людям буде небезпечно знаходитися в Україні.

Нагадаємо, що через наплив біженців Шотландія зіткнулася з браком житла. З початку повномасштабного вторгнення країна вже прийняла близько 9 тисяч вимушених переселенців. Найближчими місяцями очікують ще більше наших громадян, тому місцева влада вирішила тимчасово поселити українців на поромі.

Фото: REUTERS