Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Від паспортизації до мобілізації: як російська «ксива» може стати квитком до пекла

8 Серпня 2022, 10:39

Вже декілька місяців російські окупанти намагаються примусово проводити паспортизацію на тимчасово окупованих територіях України. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Донецьку обласну державну адміністрацію.

Стратегічна мета орків зрозуміла – їм потрібно бодай якось легалізувати свою тимчасову «владу», назбирати інформацію та підготувати ґрунт для проведення у перспективі псевдореферендумів. Методологія такої паспортизації – банальний шантаж. Окупанти створюють відповідні умови, блокуючи доставку гуманітарної допомоги з боку України, суттєво погіршуючи соціальні умови та економічну ситуацію, а потім видають, наприклад, одноразові виплати в якісь 10 тисяч своїх дерев’яних рублів в обмін на російський паспорт.

До речі, сам «документ» навіть за своїм кольором має, мабуть, викликати ностальгію за паспортами СРСР, хоча нагадує не тільки про радянські часи панування КПРС, а й про уніформу коричневосорочечників зі штурмових загонів гітлерівської НСДАП, наче підкреслюючи зайвий раз спорідненість двох людиноненависницьких ідеологій – комуністичної та націонал-соціалістичної.

Сучасні рашисти, обіцяючи окупованим українцям свої «цегельні корочки», натякають на начебто переваги від паспортів рф, але ні слова не кажуть про ризики від отримання такого «документа». Його потенційних власників в Україні чекає ціла низка пасток, а ціною, яку прийдеться віддати за російське громадянство, може стати навіть власне життя. Бо росія продовжує традиції СРСР і майже безперервно веде загарбницькі війни у світі чи намагається утримати у ярмі поки що існуючої федерації поневолені народи. Тільки з тією різницею, що з десятирічної війни в Афганістані строковики поверталися, як казали у радянській армії, «у цинкових парадках», а от на сучасних війнах росіянам ніхто не гарантує навіть дерев`яної домовини.

За даними Міноборони України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого вже перевищили 42 тисячі. Як бачимо, окупанти гостро потребують свіжого гарматного м`яса, запаси якого в них швидко вичерпуються, а поновлювати їх намагаються і на тимчасово окупованих територіях. У таких умовах паспорт рф – це гарантована підстава для мобілізації у російську армію. Від якої залишається тільки один крок до подорожі в пекло «двохсотим маршрутом».

Як уже повідомляв РеІнформ, Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук прокоментувала видачу російських паспортів українцям і нагадала, що примусова паспортизація населення ТОТ– злочин міжнародного рівня і Україна вже готує позови до судів: усі, хто дотичний до злочину, понесуть відповідальність.