Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З отриманням російського паспорта людина стає заручником, безправною особою – Луганська ОВА

6 Серпня 2022, 16:24

Луганчан, які залишилися на тимчасово окупованій території, закликали не брати російські паспорти, оскільки Україна здатна зберегти права й обов’язки кожного громадянина України, що перебуває в окупації. Про це пише РеІнформ із посиланням на Луганську ОВА.

«Колаборанти, підпільна діяльність яких підпитувалася грошима протягом багатьох років, вимушують місцеве населення відмовитися від громадянства та стати власником паспорта рф. Роблять це, аби утриматися у теплих кріслах, які зайняли, оминаючи усі закони, доказати наставникам із росії, що можуть керувати людьми. Але зовсім не думають про майбутнє десятків тисяч жителів міст і сіл, збираючи персональні дані для проведення псевдореферендумів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Україна на міжнародному рівні вживає низку заходів для захисту наших громадян, які вимушені були залишитися на окупованих територіях. Їм гарантована підтримка українським законодавством, до якого оперативно приймаються необхідні зміни. Російський же паспорт не надає жодних прав, оскільки не має юридичної сили.

«Перед тим, як вам пропонують паспорт держави-агресора, подумайте – що ви втрачаєте та що вам буде гарантовано у майбутньому? Виданий на окупованій території документ не має тієї юридичної сили, як той, що діє у росії. Тобто, ви не набуваєте тих прав, які мають громадяни рф. І складнощі виникають одразу при потраплянні на територію країни-агресора – росія не довіряє тим, кого поневолила чи окупувала», – наголошується у зверненні.

З отриманням російського паспорта людина стає заручником, безправною особою. Як на території росії, так і у будь-якій іншій країні світу. Вона не зможе захистити свої права у міжнародних судах. Виникнуть проблеми навіть у разі подорожі.

«Україною збережені права й обов’язки кожного громадянина України, який перебуває в окупації», – наголошується у повідомленні.

З отриманням паспорта рф та одночасною відмовою від громадянства України людина сама ускладнює питання збереження соціальних гарантій, вступу у спадщину, купівлі-продажу нерухомості, влаштування на роботу в Україні та Європі, повернення на територію країни.

Раніше ми писали, що Мінреінтеграції шукає інструменти протидії насильницькій паспортизації рф на ТОТ.

Фото з відкритих джерел